Głęboki oddech natury zakosztuj w Mazurach...

Atrakcje turystyczne Wikna i okolic

Powiedzieć, że Mazury są piękne, to tak jakby nic nie powiedzieć… Kraina Tysiąca Jezior nie jest bowiem typowym kurortem turystycznym. To nie tylko piękne jeziora i malownicze krajobrazy, ale także dziewicza przyroda, ścieżki prowadzące tropami wielkich wydarzeń z naszej historii, a przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy są otwarci i przyjaźni. Na Mazurach każdy czuje się jak u siebie i wypoczywa w taki sposób, jaki sprawia mu przyjemność. Swój wymarzony urlop spędzą tu miłośnicy żeglarstwa, wędkarstwa, a także wszyscy Ci, którzy lubią długie spacery i obcowanie z przyrodą.
Kto raz przyjedzie do Krainy Tysiąca Jezior – będzie tu wracał przez całe swoje życie.

Ośrodek GAWRA leży w sercu warmińsko-mazurskiej krainy, nad południowym brzegiem otoczonego strefą ciszy jeziora Omulew. Posiadamy własną linię brzegową idealnie przystosowaną dla miłośników wędkarstwa i sportów wodnych. Tajemnicze brzegi jeziora i dzikie wysepki mogą stać się scenerią niesamowitych „pirackich przygód” dla najmłodszych, na które udadzą się wraz z rodzicami na „pokładzie” łódek wiosłowych albo rowerków wodnych.

Dysponujemy szeroką bazą noclegową i prowadzimy własną restaurację, która serwuje najlepsze dania polskiej kuchni. Nasz pensjonat w Wiknie to idealne miejsce nie tylko na rodzinne wczasy, ale także na organizację spotkań firmowych, szkoleń, wyjazdów integracyjnych, zjazdów absolwenckich
i rodzinnych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, a charakter oraz zakres usług ustalamy zgodnie z potrzebami i upodobaniami klientów.

Do dyspozycji gości, którzy wolą stąpać po ziemi, posiadamy rowery turystyczne, boisko do piłki siatkowej, boisko do tenisa ziemnego, tenis stołowy, piłkarzyki, bilard i siłownię. Dla najmłodszych przygotowaliśmy pokój zabaw z basenem kulkowym, domek ze zjeżdżalnią, piaskownicę i huśtawki.

Na wędkarzy czeka nieprzebrane bogactwo ryb, takich jak: sandacze, szczupaki, liny, węgorze, okonie czy tołpygi. Jezioro Omulew jest również miejscem bytowania dla wielu rzadkich gatunków ptaków. Można tu podziwiać łabędzia niemego, łyski, różne gatunki czapli, kormorana czarnego, nurogęsi oraz wiele rodzajów mew. Swoje żerowiska w okolicach jeziora Omulew mają również orzeł bielik, kania i rybołów.Po czynnym wypoczynku warto odwiedzić  znajdujące się w okolicy:

  • Olsztyńską Starówkę,
  • Planetarium w Olsztynie,
  • Zamek Krzyżacki w Nidzicy,
  • Wioskę garncarską w Kamionce
  • Skansen w Olsztynku,
  • Park linowy w Bartągu,
  • Strusiolandię  w Bukwałdzie,
  • Rezerwaty żółwia błotnego w Łynie,
  • Pola Grunwaldzkie. 


Ośrodek GAWRA w Wiknie to idealne miejsce wypoczynku dla całej rodziny. Wśród naturalnie pięknych krajobrazów, zielonych wzniesień i równin poprzecinanych rzekami ponownie nawiążesz utracony kontakt z naturą, a liczne atrakcje sprawią, że zapomnisz czym jest nuda i codzienna monotonia. Wystarczy jeden weekend nad mazurskim jeziorem, żeby zregenerować siły i odzyskać motywację do osiągania sukcesów zawodowych. Jeśli w to nie wierzysz, to znaczy, że nigdy wcześniej nie gościłeś w GAWRZE!

Galeria

GRUPA INCO S.A. Ośrodek GAWRA - wszystkie prawa zastrzeżone

Wikno, 13-100 Nidzica
tel. +48 89 625 94 49
tel.kom. +48 695 661 179
e-mail: gawra@inco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. GRUPA INCO S.A.
Informacje zawarte na naszej stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu obowiązujących przepisów kodeksu cywilnego czy prawa handlowego.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie

X