Głęboki oddech natury zakosztuj w Mazurach...

Historia

Nieodłącznym elementem każdego pobytu powinny być wycieczki turystyczne. Pensjonat GAWRA leży w sercu warmińsko-mazurskiej krainy, dzięki czemu stanowi idealną bazę wypadową
dla turystów. W ciągu dnia goście mogą udać się na pełne wrażeń wycieczki, a wieczorem odpocząć przy ognisku i przygotować siły na kolejny wypad.

Najbliższe okolice Wikna to wymarzone miejsce
dla miłośników historii. Zaledwie 16 kilometrów
od ośrodka Gawra znajduje się krzyżacki zamek
w Nidzicy, na którym organizowane są pikniki
i turnieje rycerskie. W mieście warto również obejrzeć zabytkowy XIX-wieczny ratusz i budynek Dawnego Browaru.

Osoby z zacięciem artystycznym mogą ulepić własnoręczną pamiątkę w wiosce garncarskiej
w Kamionce (ok. 20 km). Ponadto na miłośników historii czeka również wyjątkowa olsztyńska starówka (ok. 40 km), skansen w Olsztynku (ok. 25 km) i prawdziwa gratka, czyli pola Grunwaldu – miejsca największej zwycięskiej bitwy polskiego rycerstwa.

Będąc w Wiknie można także pojechać do zespołu dworsko-pałacowego w Zakrzewie. Został on zbudowany na początku XX wieku w stylu neobarokowym. Mimo wojen, do dziś doskonale się w nim zachowały domy zatrudnionych we dworze oraz zabudowania gospodarcze. 

Moc okolicznych atrakcji i zabytków sprawia, że ośrodek GAWRA to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Zapraszamy na urlop na Mazurach!

GRUPA INCO S.A. Ośrodek GAWRA - wszystkie prawa zastrzeżone

Wikno, 13-100 Nidzica
tel. +48 89 625 94 49
tel.kom. +48 695 661 179
e-mail: gawra@inco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. GRUPA INCO S.A.
Informacje zawarte na naszej stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu obowiązujących przepisów kodeksu cywilnego czy prawa handlowego.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie

X