Głęboki oddech natury zakosztuj w Mazurach...

Rezerwaty przyrody

Pensjonat GAWRA znajduje się pośród zieleni
i lasów. Nasi goście mogą podziwiać unikalny urok zespołu rezerwatów przyrody nieożywionej Koniuszanka I i Koniuszanka II, zajmujących powierzchnię ponad 80 ha. Na leśnej ścieżce, oprócz kilkusetletnich dębów, mniej leciwych, choć bardziej posiwiałych brzóz i strzelistych świerków, można także spotkać leśnych mieszkańców Mazur.
Na powitanie mogą Wam wyjść drobne sarny, dorodne jelenie, majestatyczne łosie, albo dziki.

Rezerwat został utworzony w celu ochrony obszarów objętych zjawiskiem sufozji na sandrze oraz ochrony przełomowego docinka rzeki Koniuszanka. Oba rezerwaty zostały utworzone pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku. Rzeźba ich terenu została ukształtowana w wyniku erozyjnej
i akumulacyjnej działalności lądolodu zlodowacenia Wisły. Rezerwat, dzięki bogactwu fauny i flory,
jest wyjątkową gratką dla bezkrwawych myśliwych - uzbrojonych w lunety obiektywów aparatów,
i dla wszystkich miłośników spacerów albo wycieczek rowerowych.

Rezerwaty doskonale się uzupełniają. Koniuszanka II to obszar zalesiony wiekowym drzewostanem,
a Koniuszka I to teren w 67% pokryty przez bagna. Co ważne, rezerwaty przecinają malownicze ścieżki i szlaki turystyczne, dzięki czemu nasi goście mogą obcować z wyjątkową Mazurską przyrodą, nie szkodząc jej w żaden sposób. Lasy otaczające nasz ośrodek to także wspaniałe miejsce na grzyby. Znajdziecie tu między innymi: borowiki, podgrzybki, kanie, maślaki, gąski i wiele innych gatunków.

GRUPA INCO S.A. Ośrodek GAWRA - wszystkie prawa zastrzeżone

Wikno, 13-100 Nidzica
tel. +48 89 625 94 49
tel.kom. +48 695 661 179
e-mail: gawra@inco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. GRUPA INCO S.A.
Informacje zawarte na naszej stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu obowiązujących przepisów kodeksu cywilnego czy prawa handlowego.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej polityce cookie

X